KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12135037
nr 1213 5037
Hanna Hirsch Pauli
(1864-1940), Sverige
Oljemålning, Hanna Pauli (1864-1940), Sverige. Kustmotiv i Skymning. Signerad Hanna Hirsch, 1800-tal. Olja på duk, 42x61 cm
Hanna Hirsch Pauli, svensk målare född i Stockholm 1864, död 1940 i Stockholm.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 19:03:45
26/10 22:24:34
- Klassiska
29 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Hanna Hirsch Pauli
Läs mer om Hanna Hirsch Pauli